FAQ Categories: 8. Clear

14.1 Ako dlho trvá, než sa človek stane Clearom?

U každého jednotlivca sa to líši, ale trvá to v priemere asi jeden až dva roky ísť hore zo spodku Tabuľky stupňov až ku Clearovi v závislosti na tom, koľko času niekto strávi každý týždeň na svojom auditingu. Tí, ktorí dostávajú intenzívny auditing a nezastavujú sa na tejto ceste, postupujú rýchlejšie.

14.2 Čo je to Clear?

Clear je názov pre určitý stav dosiahnutý vďaka auditingu, alebo človek, ktorý tento stav dosiahol. Clear je bytosť, ktorá už viac nemá svoju reaktívnu myseľ, a tak netrpí žiadnymi zlými efektmi, ktoré môže spôsobiť reaktívna myseľ.

14.3 Ako sa niekto stane Clearom?

Jednoducho tým, že urobí prvý krok v Scientológii alebo ďalší krok podľa Tabuľky klasifikácie, graduácie a vedomia a potom pokračuje hore po úrovniach usporiadaných v tejto tabuľke.

14.5 Keď sa niekto stane Clearom stratí svoje emócie?

Nie, naopak, Clear je schopný používať a prežiť akúkoľvek emóciu. Jedine bolestné, reaktívne, nekontrolované emócie odídu z jeho života. Cleari sú veľmi zodpovední ľudia. Keď je niekto Clearom, je viac sám sebou. Jedinou stratou je strata negatívna, reaktívna myseľ, ktorá bránila človeku, aby bol sám sebou.

14.7 Môže Clear dostať nádchu alebo môže ochorieť?

Clear môže stále ešte ochorieť, ale stáva sa to menej často ako predtým, než sa stal Clearom. Inými slovami, Clear má telo a telo je občas náchylné k rôznym chorobám. Ale, keď už nemá viac reaktívnu myseľ, je oveľa viac príčinou a nie je nepriaznivo ovplyvňovaný veľa vecami, ktoré zapríčiňovali psychosomatické choroby predtým ako sa …

14.7 Môže Clear dostať nádchu alebo môže ochorieť? Čítajte viac »

14.9 Sú Cleari dokonalí?

Nie, nie sú dokonalí. Byť Clearom neznamená, že napríklad človek, ktorý nemal žiadne vzdelanie, náhle, vzdelanie získa. Znamená to, že všetky schopnosti človeka môžu byť zmobilizované aby venovali veľkú pozornosť problémom, na ktoré naráža a že všetky údaje, ktoré má v rezervách svojej analytickej mysli, sú mu k dispozícii pre riešenie týchto problémov.