17.5 Počul som, že Scientológovia robia dobré veci pre spoločnosť. Aké sú nejaké špecifické preklady?

/17.5 Počul som, že Scientológovia robia dobré veci pre spoločnosť. Aké sú nejaké špecifické preklady?

17.5 Počul som, že Scientológovia robia dobré veci pre spoločnosť. Aké sú nejaké špecifické preklady?

Tieto aktivity by samy osebe zaplnili celú knihu, ale tu je niekoľko príkladov, ktoré sú typické pre veci, ktoré i Scientológovia robia po celom svete.

Scientológovia pravidelne organizujú akcie darovania krvi, aby darovali krv chorým, Červenému krížu a iným podobným organizáciám. Pretože Scientológovia neužívajú škodlivé drogy, táto darovaná krv neobsahuje drogy, je vítaná tými, čo sú zodpovední za starostlivosť o zdravie.

Scientológovia pravidelne organizujú akcie na získanie hračiek, jedla a oblečenia, aby urobili život šťastnejší pre tých, čo to potrebujú.

Každoročne v sezóne sviatkov sú obzvlášť aktívny v tejto oblasti. Napríklad v Kalifornii v centre Hollywoodu Scientológovia stavajú na každé Vianoce „Zimnú scénu rozprávkovej zeme“, doplnenú vianočným stromčekom, Santa Klausom a dokonca „snehom“, tvoriacim tradičné vianočné prostredie pre deti, ktoré by možno žiadne iné nevideli.

Skupina Scientológov v Kanade trávi každoročne veľa týždňov zakladaním fondov, aby sponzorovali pobyty v letných táboroch pre chudobné deti.

Členovia cirkvi používajú svoje umelecké talenty, aby prinášali nové skúsenosti a radosť deťom organizovaním bábkových predstavení v ústavoch pre siroty, v školách a predajných priestoroch a kúzelnícke programy pre deti v detských domovoch.

Scientológov je možné nájsť v mnohých spoločnostiach, prispievajúcich k starostlivosti o staršie osoby. Navštevujú domovy pre dôchodcov a usporadúvajú zábavné predstavenia, kreslia obrázky alebo len prídu na krátku návštevu a porozprávajú sa so staršími občanmi.

Stretnete sa tiež so Scientológmi, ktorí pomáhajú „v poriadkových akciách“ a rovnako pomáhajú zraneniam v nemocniciach pre veteránov. Scientológovia prevzali vedúcu úlohu v boji proti zneužívaniu drog aktívnym vzdelávaním štátnych úradníkov a spoločenských skupín o nebezpečenstve drog a riešení týchto problémov. Existuje veľa skupín, ktoré využívajú technológiu L. Ron Hubbarda a oslobodzujú ľudí od škodlivých účinkov drog.

Technológia L. Ron Hubbarda zaoberajúca sa tým ako študovať, bola a je používaná Scientológmi na celom svete, aby pomohla študentom či učiteľom. Jedno takéto miesto, kde táto technológia urobila hlavné nájazdy v boji s negramotnosťou, je v Južnej Afrike, kde dobre cez milión rodných Afričanov zlepšilo svoju schopnosť študovať.

Ďalšou dôležitou oblasťou aktivít je pre Scientológov zvýšenie noriem mravnej úrovne v spoločnosti. Scientológovia na celom svete distribuovali desiatky miliónov výtlačkov nenáboženského etického kódexu nazvaného „Cesta ku šťastiu“, ktorý je teraz k dispozícii vo viac než dvadsiatich rôznych jazykoch. Používanie tohto kódexu viedlo k znovuoživeniu cieľa pre ľudí všetkých dôb, ktorí používajú jednoduché pravdy vo svojich životoch a v prostredí okolo nich.

Cirkev a mnoho jej členov sa rovnako angažuje v aktivitách medzi náboženstvami, ktorých hlavnou snahou bola aj práca s hlavnými predstaviteľmi iných náboženských vyznaní v oblastiach dialógu medzi týmito náboženstvami, náboženskej slobody, ústavného zákona a vydania výtlačkov „náboženstvo v spoločnosti“, všetko je smerované k ochraňovaniu a napomáhaniu náboženskej slobody pre každého.

Ďalšou zvyčajnou aktivitou pre Scientológov je odhaľovať a vykoreňovať porušovanie ľudských práv páchaných psychiatriou. Veľa Scientológov to robí ako členovia Občianskej komisie pre Ľudské práva (CCHR), reformnej skupiny, ktorá bola založená cirkvou v roku 1969.

Členovia tejto skupiny aktívne skúmajú psychiatrické zneužívanie a dávajú to na známosť prostriedkom, zákonodarcom a iným skupinám podieľajúcim sa na ochrane Ľudí pred brutálnymi psychiatrickými technikami. Takéto praktiky ako psychochirurgia, elektrošoková terapia a podávanie nebezpečných psychiatrických drog zničilo mysle a životy miliónom ľudí.

Vďaka snahám Scientológov pracujúcich pre CCHR (Občiansku komusiu za ľudské práva) sa zvýšilo povedomie verejnosti o katastrofálnych výsledkoch psychiatrických metód a boli podniknuté hlavné kroky pre vylúčenie takýchto praktík mimo zákon.

By |2018-11-16T10:11:54+00:00február 11th, 2016|Komentáre vypnuté na 17.5 Počul som, že Scientológovia robia dobré veci pre spoločnosť. Aké sú nejaké špecifické preklady?
ZAUJÍMA VÁS VIAC?

Prečítajte si "Knihu 1" Scientológie

VIAC O KNIHE TU »
close-link