12.5 Čo by mal človek začať študovať ako prvé?

/12.5 Čo by mal človek začať študovať ako prvé?

12.5 Čo by mal človek začať študovať ako prvé?

Prvým krokom, ktorý by mal človek urobiť vo svojom štúdiu Scientológie, je prečítať si knihu Dianetika: Moderná veda o duševnom zdraví alebo Scientológia: Základy myslenia.

Môže to študovať na korešpondenčnom kurze, ktorý je určený k tomu, aby pomohol človeku pochopiť úplné základy kníh L. Ron Hubbarda a aby sám pre seba zistil, čo Scientológia je.

Lekcia kurzu sa ukončí a pošle poštou odbornému asistentovi korešpondenčného kurzu, ktorý ich ohodnotí a informuje študenta spiatočnou poštou aké je jeho hodnotenie a o akýchkoľvek častiach tejto knihy, ktoré by nepochopil.

Po ukončení knihy alebo externého kurzu by mal ísť do cirkvi a navštíviť jedného z registrátorov z Divízie pre verejnosť, ktorý mu môže pomôcť rozhodnúť sa, ktorý kurz by mal urobiť ako ďalší.

Je k dispozícii veľa rôznych služieb. Napríklad existuje veľa kurzov pre zlepšenie života na tému manželstva, detí, práce, vzťahov s inými ľuďmi a osobnej integrity. Tie pomáhajú človeku pohnúť sa v určitej životnej oblasti zo stavu efektu do stavu príčiny.

Alebo je tu Hubbardov Dianetický Seminár, ktorý využíva techniky dianetického auditingu založenej na Dianetike: Modernej vede o duševnom zdraví, poskytujúc človeku toľko dianetického auditingu, koľko chce a dávajúc mu skúsenosti s aplikovaním Dianetiky na iných ľuďoch.

Je tu tiež kurz Komunikáciou k úspechu, ktorý učí základným komunikačným schopnostiam, ktoré človek potrebuje, aby bol úspešný v spoločnosti alebo v iných situáciách.

Konkrétne je najlepšie pohovoriť si s človekom, aby sa zistilo, ktorý z množstva dostupných kurzov je najvhodnejší pre to, čo chce človek vo svojom živote zvládnuť alebo zlepšiť.

By |2018-12-06T17:47:21+02:00február 11th, 2016|Komentáre vypnuté na 12.5 Čo by mal človek začať študovať ako prvé?
ZAUJÍMA VÁS VIAC?

Prečítajte si "Knihu 1" Scientológie

VIAC O KNIHE TU »
close-link