6.2 Čo je Študijná technológia

Študijná technológia je pomenovanie metód, ktoré vyvinul L. Ron Hubbard, aby umožnil jednotlivcom študovať efektívne.

Pán Hubbard rozpoznal zlyhania moderného vzdelávania v 50-tych rokoch minulého storočia, veľa rokov predtým, ako sa začali slabé výsledky študentov plniť novinové titulky. Pozoroval, že študenti sa jednoducho nemôžu učiť s porozumením. Niekedy dokázali opakovať, odpapagájovať, čo sa učili. Ale neboli schopný predmet, ktorý sa údajne „naučili“, reálne v praxi alebo s porozumením použiť.

Pán Hubbard potom skúmal predmet štúdia a izoloval skutočné prekážky efektívneho učenia. Zistil, že problémom nie je priveľa učiva, preplnené študijné rozvrhy alebo nekompetentní učitelia. Skôr zistil, že hlavnou prekážkou schopnosti študenta uchovávať a efektívne využívať údaje je absencia technológie ako študovať. To zahŕňalo aj jeho objav toho, čo je známe ako tri bariéry štúdia a Študijná technológia obsahuje presné metódy na prekonanie týchto bariér.

Učenie sa týchto metód, aby ste pochopili materiály Scientologického písma, je rozhodujúcim krokom v duchovnej ceste a umožňuje študentovi lepšie používať a uplatňovať princípy Scientológie. Študijná technológia je taká obsiahnuteľná, že môže byť použiteľná kýmkoľevk na štúdium akéhokoľvek predmetu.

Študijná technológia nie je nejaká podvratná „rýchla metóda učenia“, ale presná technológia, ktorú môže ktokoľvek použiť na to, aby sa naučil nejaký predmet alebo získal nové zručnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *